Sikeres tanévkezdés sportolóinknál

Szeptember 21. az atlétika jegyében telt.

Délelőtt az V-VI. korcsoportos svédváltónk Egerben a megyei diákolimpián 1. helyen végzett, így nagy valószínűséggel országos döntőbe jutott.A győztes csapat tagjai: Bárány Máté, Nyírfa Alex, Szentannai Martin, Szőllős Dániel. Mindannyian a 12.B osztály tagjai. Felkészítőjük Somodi Bálint tanár úr.

Délután a 31. Szüreti Futónapot rendezték meg a Fő téren, ahol a gimisek nagyon eredményesen szerepeltek. Idén rekordszámú résztvevővel, megközelítőleg 140 fővel vettünk részt az eseményen.

A számos elismerendő egyéni teljesítmény mellett kiemelendő, hogy az általános iskolák váltóversenyében sporttörténelmi győzelmet arattunk, hiszen a hatodikosokból és nyolcadikosokból álló csapatunk az 1. helyen ért célba. Erre még nem volt példa.

A csapat tagjai: Szita Jázmin, Bognár Botond, Csizmadia Mátyás, Dencs Kenéz, Speck Janka, Szabó Lara.

A diákeredmények mellett fontos megemlíteni Nagy Gábor tanár úr teljesítményét, aki saját korcsoportjában 1. helyezést ért el.

Nagyon büszkék voltunk a diákjainkra, akik sportszerűen és nagy motivációval teljesítették a megadott – 1,3 km és 2 km-es  – távokat.