Folytatva a Covid előtti hagyományokat, a héten sok év után megrendezésre került az esemény, melynek során gimnáziumunk laborfoglalkozást biztosított az Autista Segítő Központ diákjainak. Az izgalmas és tartalmas délutáni programnak a BerzeLab adott helyet. A 8.A osztály 10 tanulója látta vendégül diáktársaikat. Holló Borbála számolt be a látogatásról.
„Osztályunk, izgatottan várta az alkalmat, ugyanis egyikünknek sem volt még ilyen élményben része. Mindannyian kaptunk egy társat, akivel együtt csináltuk a Ludányi tanár úr által bemutatott kísérleteket. A tanár úr hozta a szokásos formáját, és sajátos humorával tette még érdekesebbé a feladatokat. A kísérletek a titkosírás három tudományos módját mutatták be, a következőképpen: az elsőnél papírra rajzoltunk, írtunk citromlével majd a papír megszáradása után hő segítségével előhívtuk a szöveget. A következőt tanár úr mutatta be: papírra írt keményítővel, majd betadine oldattal előhívta az előzőleg rárajzolt szívecskét. A második kísérlet, amit mi is végrehajthattunk az volt, hogy írtunk a lapra, amit száradás után ismét hővel hívtunk elő, viszont itt az írás kéken jelent meg. Az utolsó kísérlet volt a leglátványosabb, ahol puskaporoldattal mindenki rajzolt valamit a papírra majd egy felhevített gémkapoccsal elindítottuk a reakciót és szépen körbeégett a forma.
A kísérletek után beszélgettünk egymással, ami által egy kicsit jobban megismerhettük vendégeinket. Természetesen elmaradhatatlan volt a végén a közös kép készítése. Úgy gondolom ez az óra interaktívan, humorosan és új tapasztalatokkal teli volt mindenki számára, főleg nekünk, ugyanis ez rávilágított bennünket arra, hogy mindaz, ami nekünk természetes az másoknak mindennapi küzdelem.”